To wybór odpowiedniego dla Ciebie domu oraz przygotowanie i złożenie dokumentacji do urzędu. W zależności od wielkości inwestycji i wymagań zawartych w Miejscowym Planie Zagospodarowania Przestrzennego (MPZP) lub w Warunkach Zabudowy (WZ), dokumentacja do urzędu może być złożona w formie zgłoszenia na budynek rekreacji indywidualnej lub pozwolenia na budowę (lub zgłoszenie) domu mieszkalnego.
Do robót budowlanych możesz przystąpić po 21 dniach od dnia doręczenia zgłoszenia na budowę budynku rekreacji indywidualnej do właściwego urzędu, o ile ten urząd nie wniesie w ciągu tych 21 dni sprzeciwu. Termin 21-dniowy liczony jest od złożenia kompletnego zgłoszenia. Jeśli zgłoszenie było uzupełniane, to termin liczy się od daty tego uzupełnienia lub od upływu terminu wskazanego w postanowieniu o uzupełnieniu zgłoszenia. Urząd może, przed upływem terminu 21 dni, wydać Ci z urzędu zaświadczenie o braku podstaw do wniesienia sprzeciwu do złożonego zgłoszenia robót budowlanych. Po wydaniu takiego zaświadczenia możesz od razu rozpocząć budowę lub inne roboty budowlane. Najlepiej, po upływie terminu skontaktować się z urzędem i dowiedzieć się, czy urząd przyjął Twoje zgłoszenie. W przypadku budowy budynku mieszkalnego procedura uzyskania decyzji jest bardziej złożona, dokładnie opisaliśmy ją poniżej w – „Formalności zgłoszenia lub pozwolenia na budowę – KROK PO KROKU”
Przygotuj fundament według dokumentacji dostarczonej przez nas, zadbaj o przyłącze (prądu, wody oraz kanalizacji). Budynek rekreacji indywidualnej może być wybudowany na działce nie zaopatrzonej w media, ale dla wygody użytkownika lepiej gdyby one były, dostępność sieci w swojej okolicy można sprawdzić na stronie Geoportal (przy ich braku można pójść w alternatywne źródła energii takie jak prąd z fotowoltaiki, woda ze studni itp.). Współpracujemy z firmą wykonującą płyty fundamentowe, możemy przygotować wycenę na podstawie: badań gruntu, informacji na temat pochylenia działki i szkód górniczych.
Na wcześniej przygotowanym fundamencie nasza ekipa postawi dom w technologii szkieletowej drewnianej, według wybranego pakietu. Do każdego projektu mamy przygotowaną wycenę poszczególnych robót, dlatego od razu wiadomo z jakimi kosztami będzie wiązać się budowa Twojego domu. Naszą ofertę wyróżnia bardzo wysoka jakość wykonywanych prac, użytych materiałów oraz bardzo dobre parametry cieplne ścian i dachu, budynki wykonywane są w standardzie domów mieszkalnych. Montaż domu obejmuje wykonanie konstrukcji drewnianej z drewna C24 z zewnątrz obitej płytą fermacell, pokrycie dachowe z blachodachówki, rynny PCV, stolarkę okienną trzyszybową (montowaną z zastosowaniem taśm wewnętrznych i zewnętrznych), wykonanie ocieplenia wewnętrznego, zewnętrznego z elewacją wykończoną w tynku, ścianki działowe oraz wentylacje. Budowany przez nas dom wykańczamy z zewnątrz na gotowo, zastosowanie tynku na elewacji zamiast elementów drewnianych wydłuża trwałość inwestycji, a Ty unikasz konieczności konserwacji budynku po latach. Budynek od wewnątrz zakończony jest na srebrnej paroizolacji i ściankach działowych. Budowa bez względu na wielkość to zawsze poważna decyzja, wybierając nas zyskują Państwo sprawdzonego wykonawcę i technologię najwyższej jakości.
Wykonaj prace instalacyjne i wykończeniowe według własnego uznania, jest to prosty etap który z pewnością większość z Was będzie w stanie wykonać we własnym zakresie. W związku z szerokim obszarem wykonywanych przez nas robót, nie zawsze jesteśmy w stanie podjąć się tego etapu, dlatego zakładamy że jest jest on po stronie Zamawiającego. W przypadku problemów z ich wykonaniem prace wykończeniowe można zlecić lokalnej firmie wykończeniowej, a my na każdym etapie jesteśmy w stanie doradzić czy wytłumaczyć w jaki sposób powinny być one wykonane.
Procedura zatwierdzenia dokumentacji może być zrealizowana na dwa sposoby, jako:
zgłoszenie budynku rekreacji indywidualnej do 70 m2 powierzchni zabudowy
zgłoszenie lub pozwolenie na budowę domu mieszkalnego
Wybór procedury zależy od Twojej decyzji i przeznaczenia działki, wynikających z Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego (MPZP) lub Warunków Zabudowy (WZ). Wpływa ona między innymi na koszty przygotowania dokumentacji. Przy pozwoleniu lub zgłoszeniu domu mieszkalnego dochodzi koszt projektu architektoniczno-budowlanego, zagospodarowania działki przez architekta, geodety, kierownika budowy itd. – ogólnie koszty związane z przygotowaniem niezbędnych dokumentów do budowy, natomiast mamy wtedy możliwość zastosowania preferencyjnej stawki Vat 8% dla domów mieszkalnych. Budynki rekreacji indywidualnej wg Prawa Budowlanego mają przeznaczenie do okresowego wypoczynku, podatek od takich nieruchomości jest ok 10 krotnie wyższy niż w przypadku domu mieszkalnego, dlatego przed wyborem procedury każdy Inwestor powinien przeanalizować która opcja jest dla niego korzystniejsza.
Aktualne wymagania Prawa Budowlanego dają możliwość budowy na zgłoszenie budynków rekreacji indywidualnej wg poniższych wymagań:
„Art. 29. 1. Nie wymaga decyzji o pozwoleniu na budowę, natomiast wymaga zgłoszenia, o którym mowa w art. 30, budowa: …
16) wolno stojących parterowych budynków rekreacji indywidualnej rozumianych jako budynki przeznaczone do okresowego wypoczynku, o powierzchni zabudowy:
a) do 35 m2,
b) powyżej 35 m2, ale nie więcej niż 70 m2, przy rozpiętości elementów konstrukcyjnych do 6 m i wysięgu wsporników do 2 m, przy czym liczba tych budynków na działce nie może być większa niż jeden na każde 500 m2 powierzchni działki; …”
fragment Ustawy z dnia 7 lipca 1994 PRAWO BUDOWLANE z późniejszymi zmianami.
Sprawdzenie zgodności planowej realizacji z Miejscowym Planem Zagospodarowania Przestrzennego (MPZP) lub Warunkami Zabudowy (WZ).
Dokumenty wymagane przy budowie budynku rekreacji indywidualnej:
Dokumenty wymagane przy budowie domu mieszkalnego:
Złożenie do starostwa lub urzędu gminy / miasta najczęściej do wydziały Architektury i Budownictwa wcześniej przygotowanej dokumentacji.
Na budowę budynku rekreacji indywidualnej nie jest wydawana decyzja, następuje ona samoczynnie po upływie 21 dni od zgłoszenia – jeśli w tym czasie urząd nie wniesie sprzeciwu to jest to jednoznaczne z wydaniem zgody która uprawnia nas do rozpoczęcia robót. Najlepiej, po upływie terminu skontaktować się z urzędem i dowiedzieć się, czy urząd przyjął Twoje zgłoszenie.
W przypadku budowy domu mieszkalnego urząd ma do 65 dni na wydanie decyzji jeżeli dokumentacja złożona była do urzędu na pozwolenie na budowę lub do 30 dni jeżeli w formie zgłoszenia.
Zakres naszych prac zależy od wybranego przez Ciebie pakietu.
Przedstawiona oferta ma charakter informacyjny i nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Art. 66 par. 1 Kodeksu Cywilnego oraz innych przepisów prawnych. Zamieszczone wizualizacje mają charakter poglądowy i nie mogą być traktowane jako ostateczne projekty realizacyjne.
Ta strona używa plików cookies. Korzystając z witryny wyrażasz zgodę na używanie cookies.
Copyright © 2022 HAUSm2.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i realizacja: www.webcanvas.pl